REHABILITACJA METODĄ VOJTY 

POZNAŃ I WIELUŃ

FIZJOTERAPIA DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH​

Fizjoterapia

mgr Paweł Kozłowski 

tel. +48 693 670 890

Mgr Paweł Kozłowski ukończył poznańską Akademię Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytet Medyczny. Przez klilka lat zdobywał doświadczenie w pracy z najcięższymi pacjentami neurologicznymi  w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu na Oddziale Leczenia Udarów Mózgu. Obecnie pracuje również w centrum rehabilitacji leczniczej "Synergia" w Śremie. 

By móc stosować metodę Vojty, odbył wielostopniowy kurs realizowany według standardów, procedur i programów Internationale Vojta Gesellschaft (Międzynarodowego Towarzystwa Vojty). 

Pierwszy w Poznaniu gabinet diagnostyki funkcjonalnej i terapii metodą Vojty dla dorosłych prowadzony przez mgr Pawła Kozłowskiego, certyfikowanego fizjoterapeutę metody Vojty i koncepcji Maitland. Gabinet rehabilitacji znajduje się w Poznaniu w dzielnicy Nowe Miasto.

fizjoterapia Poznań, rehabilitacja Poznań, masaże Poznań, masażysta Poznań, metoda Vojty Poznań, Vojta Poznań, masaż metodą Vojty Poznań, rehabilitacja motodą VojtyPoznań, fizjoterapeuta Poznań

Rehabilitacja neurologiczna wg. Vojty, terapia manualna Maitland Concept

 

Metoda Vojty

Terapia metodą Vojty może być stosowana w niemal każdym przypadku zaburzeń funkcji ruchowych, u pacjentów w każdym wieku, u których stwierdzono zaburzenia neurologiczne (choroby nerwowo-mięśniowe, niedowłady obwodowe, niedowłady połowicze, stwardnienie rozsiane, poprzeczne uszkodzenie rdzenia kręgowego, pozostałości niedowładów po uszkodzeniu krążka międzykręgowego), ograniczenia ruchomości w stawach, dysfunkcje aparatu ruchu o różnej etiologii (np. pourazowe).

Skuteczność tej metody potwierdzono na całym świecie. Sukcesy terapii wielokrotnie weryfikowano w badaniach naukowych, potwierdzano je empirycznie. Badania kliniczne dowodzą jej skuteczności. Metoda Vojty figuruje w spisie procedur uznanych

przez NFZ.

Szczególnym adresatem są osoby cierpiące na schorzenia, których obecnie nie umiemy leczyć przyczynowo (np. stwardnienie rozsiane), bowiem u każdego pacjenta rozbudza ona za pomocą tak zwanej odruchowej lokomocji, istniejący potencjał neurologiczny.

Działanie metody Vojty dotyczy różnych obszarów  mięśni szkieletowych, okolic twarzy, funkcji oddechowych oraz regulujących pracę jelit i pęcherza moczowego. Poprawia się zdolność orientacji w przestrzeni, koncentracji uwagi, pacjenci stają się też bardziej odporni na obciążenia emocjonalne.

Gabinet rehabilitacji

Indywidualne podejście do każdego pacjenta zapewnia pomoc najwyższej jakości, a odpowiednia motywowacja do ćwiczeń oraz wsparcie podczas rehabilitacji gwarantuje szybko widoczne i odczuwalne efekty poprawy zdrowia i kondycji. Odpowiedzialnośc i pełne zaangażowanie decydują o sukcesie, który jeszcze bardziej popularyzuje stosowaną przez nasz gabinet metodę Vojty.  

Rehabilitacja metodą Vojty zalecana jest dla osób u których

zdiagnozowano m.in.: 

- zaburzenia rozwoju psychoruchowego,

- centralne i obwodowe uszkodzenia układu nerwowego,

- uszkodzenia mózgu (np. udar mózgu),

- skoliozę, inne wady postawy,

- zespoły bólowe kręgosłupa.

W pracy z pacjentami wykorzystuję również inne metody neurofizjologiczne (np. PNF), terapię manualną wg. koncepcji Maitland, terapię tkanek miękkich.

Partnerzy

Po więcej informacji zapraszamy na 

www.vojta.com

W październiku 2015r. ruszył cykl spotkań pt. "Sobota z metodą Vojty". Dzięki współpracy z IKE Fizjo-Partner w Wieluniu mieszkańcy tego miasta i okolic mają możliwość skorzystania z terapii metodą Vojty. 3 października odbyło się pierwsze bardzo udane spotkanie. Bardzo dziękujemy wszystkim pacjentom i ich opiekunom za wspólną pracę. Spotykamy się regularnie co miesiąc, a terapia Vojty sprawia że jesteście jeszcze bardziej uśmiechnięci i szczęśliwi!!! Bardzo dziękujemy fizjoterapeutom z Centrum rehabilitacji IKE Fizjo- Partner- Marcie i Maćkowi, to dzięki Nim mamy możliwość spotykać się i razem pracować. Do zobaczenia w Wieluniu na kolejnej edycji "Soboty z metodą Vojty" już w styczniu 2020r. 

<a href="http://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/tło">Tło fotografie designed by Mrsiraphol - Freepik.com</a>

#fizjoterapia #rehabilitacja #neurorehabilitacja #terapiapoznań #Vojta #fizjoterapeuta #gabinetrehabilitacji #Vojtadladorosłych #terapia manualna #maitland ##taping #kinesiologytaping 

Projekt Neurologia

 

Kontakt

Fizjoterapia

mgr Paweł Kozłowski

 

Centrum Medyczne

 Medical Prestige

ul. Barana 15

61-244 Poznań

vojtadladoroslych@gmail.com

tel. +48 693 670 890

Wprowadź tekst tutaj...

Wprowadź tekst tutaj...

Produkcja:

       WebVision 

Wprowadź tekst tutaj...

Fizjoterapia

mgr Paweł Kozłowski